Kdo jsme

Kreativní tým, který z vašeho nápadu vytvoří skutečnost.

Za Craft Line stojí dva nadšední tvůrci.

Klára a Rob se našli v deštivém Skotsku před více než 13 lety, již v té době byli kolegové ve stejném oddělení a věděli, že do klasického pracovního systému opravdu nepasují. Společně hledali inspiraci na cestách nejen po Britském ostrově, Středomoří, Jižní Americe, ale i v Indii. Kde jim byla poprvé představena velmi originální a zároveň nejstarší metoda potisku textilií. V malém a velmi jednoduchém přístřešku seděla celá rodina. Někdo vyřezával, bušil rukou do razidel, další zase držel jehlu s velmi zářivou nití. Přičemž se usmívali a pobrukovali jednu z jejich manter. Tato spokojená rodinka jim celý proces nadšeně ukázala a oni se nestačili divit. Po návratu do Evropy se rozhodli usídlit v centru stověžaté Prahy, která jim poskytla zcela nové možnosti a příležitosti. Nabití novou energií začali konečně přemýšlet na svém společném projektu. 

Klára již od dětství tíhne k módě a tvorbě. Pravděpodobně díky mamince, která ji od mala oblékala do šatů, které sama jako krejčová šila. Na druhé straně Rob, jako rozený komik, který si nebere servítky, má zas neomezené množství nejen vtipných, ale zároveň i kreativních nápadů. V té době stále vzpomínali na jejich zručné přátelé z Indie a přemýšleli nad tím, jak tuto zkušenost využít. Možnosti byli nekonečné nejvíce se jim však líbil způsob tisku, který je dostatečně kreativní a hlavně originální. Jako první si pořídili dlátka na vyrývání, desky dřeva a tiskařskou barvu.

A tak před 5ti lety potiskli první tričko ručně vyrobeným razítkem. Potištěná trička se jim doma nikdy moc neohřála a oni si mohli dovolit začít formovat své studio. Jako správní „tiskaři“ se v roce 2016 zúčastnili polygrafického expa v Letňanech, kde je nečekaně ohromilo úplně odlišný stroj. Nebyla to však další technologie pro tisk, ale velmi šikovný vyšívací stroj značky Tajima, který si následně pořídili. Bobina (musel dostat nějakou přezdívku) je velmi chytrý a kvalitní Japonský stroj, který ke své práci potřebuje vyšívací programy. A tak se Rob musel stát i „programátorem“ těchto formátů. Netrvalo dlouho a začali se hrnout zakázky na výšivku a vedle té přibývali i objednávky na potisk textilu. Brzy si tak uvědomili, že razítkový způsob potisku stovek triček není nijak efektivní. Do studia tudíž přibyl i sítotiskový mazlíček.

„Doufáme, že se naše Craft Line studio bude i nadále rozšiřovat a my budeme mít možnost se zase něčemu novému přiučit“.

Naše služby

Strojní výšivka

Kvalitní, trvalá a efektivní technologie pro stálou dekoraci textilu. Naše studio se pyšní 15ti jehlovým vyšívacím strojem japonské značky Tajima.

Sítotiskový potisk

Tradiční a ověřená technologie potisku textilu vhodná především pro větší zakázky.

Tisk dřevořezbou

Originální a nejstarší metoda potisku textilu pocházející z dálného východu Asie.

Programování designu

Převedeme Váš nápad, obrázek, logo, znak, umění atd. do potřebné digitální podoby ve vyšívacím programu.

Mrkněte na naše nejnovější reference

Durkheim Hockey Club

Tento hokejový tým potřeboval trochu scelit svá družstva, trenér měl super nápad a objednal si u nás několik desítek stylových kšiltovek a následně i roušky.

Zobrazit více »

AMO Skateboards

Pro tuto začínající společnost, která se zaměřuje na budování komunity skateboardistů jsme vyšívali, trička, kšiltovky, čepice, nášivky.

Zobrazit více »

Novinky ze světa výšivek a potisku

Podívejte se, čím právě v Craft Line žijeme, na čem pracujeme a co připravujeme…

craft-line na

Podívejte se na #yourcraftline

Vaše poptávka

Pro vypracování nezávazné cenové nabídky prosíme vyplňte následující formulář:

Jak vyplnit poptávku

Výšivka

Váš obrázek či logo musí projít tak zvanou digitálním naprogramováním, což je manuální převod souboru ve vyšívacím programu do potřebného formátu.

Poplatek za toto naprogramování se odvíjí od složitosti loga (150 – 1500Kč). Účtován však bude jednorázově tzn. při další objednávce ho již platit nebudete.

Ne všechny obrázky je možné vyšít.

Například fotografie jsou velmi detailní a není je možné vyšít, tak jak jsou. Je nutné je předem upravit v nějakém foto-programu do kresby. Vyvarujte se i malým textům či velmi detailním logům, vyšivka by mohla být nečitelná.

Tisk

Váš obrázek či logo zasílejte ve vektorovém formátu nebo v nejvyšší možné kvalitě.

Nebojte, vše společně doladíme po zaslání potřebných podkladů :-)